İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olduktan sonra 30 yılı aşkın süredir eğitimci kimliği ile aile, öğrenci, öğretmenlerle çalıştı. 2006 yılından beri profesyonel koçluk yapmakta ve kurumsal dünyada Şapka Koçluk çatısı altında yetişkin eğitimleri vermektedir.

2006 da başlayan koçluk serüveninde tam zamanlı koçluk yapan ve koçluk eğitimleri de veren Neslihan Erdoğdu ” International Coaching Federation “ICF - PPC unvanına sahip bir koç ve eğitmendir.

2008 yılında yayınlanmış “Adım Adım Sınav Yolculuğu” ve 2017 yılında yayınlanmış “Fark Yaratan Anne Baba” isimli iki kitabı olan Neslihan Erdoğdu Milliyet.com.tr de Aile yazarı olarak yazılarını paylaşmaktadır.

Anne babalığın bütünsel bir yaklaşımla ele alınması gerektiğine dikkat çekmek ve ebeveynliğin topluma yapılan katkı olduğu gerçeğinden hareketle profesyonel kimliğine ek olarak “eğitim” ve “çocuk yetiştirme” konusunda deneyimlerini paylaşma ihtiyacı ile değişik mecralarda yer almaktadır.

Hayatta iddialı söylemlerden hoşlanmayan Neslihan Erdoğdu ” ben başarılı bir anneyim” iddiasını yüksek sesle dile getirmekten çekinmemektedir.